Superliga 1-davra taqvimi

4-tur 13 iyun kuni start oladi.
Xabaringiz bor, koronavirus pandemiyasi sababli dunyoning ko‘plab mamlakatlari qatori O‘zbekistonda ham futbol uchrashuvlari va mamlakat ichki chempionati to‘xtatilgan edi.
O‘zPFL yuzaga kelgan vaziyatni inobatga olgan holda milliy chempionat bahslarini davom ettirish bo‘yicha o‘z rejalarini ishlab chiqqani va buni Superliga klublari bosh murabbiylari bilan muhokama qilgani haqida oldinroq xabar bergan edik.
Shu tariqa, O‘zPFL O‘FA bilan kelishgan holda Coca Cola Superligasi bahslarini 13 iyundan boshlab davom ettirishga qaror qildi. Ta’kidlash joiz, orada yuzaga kelgan tanaffus sababli, chempionat bahslari iyul oyida ham bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Bahslar shuningdek, dekabr oyigacha davom etadi.
Shuningdek, OFK ayni damda OChL bahslari taqvimini ishlab chiqayotgani hamda kuz oyiga FIFA kunlari belgilangani sababli chempionat taqvimida o‘zgarishlar yuzaga kelishi mumkin.
Coca Cola Superligasi to‘liq taqvimi keyinroq tasdiqlanadi.
Birinchi davra taqvimi:
photo_2020-06-01_18-06-22
4-tur
13 Iyun, Shanba
Bunyodkor – Qo‘qon-1912
Qizilqum – AGMK
14 Iyun, Yakshanba
So‘g‘diyona – Paxtakor
Nasaf – Navbahor
15 Iyun, Dushanba
Buxoro – Andijon
Surxon – Mash’al
Metallurg – Lokomotiv

5-tur
19 iyun, Juma
Qo‘qon-1912 – Qizilqum
Paxtakor – Bunyodkor
20 Iyun, Shanba
Navbahor – Buxoro 
Lokomotiv - So‘g‘diyona
AGMK – Surxon
21 Iyun, Yakshanba
Andijon – Metallurg
Mash’al – Nasaf

6-tur
25 Iyun, Payshanba
Bunyodkor – Lokomotiv
Surxon – Qo‘qon-1912
Qizilqum – Paxtakor
26 Iyun, Juma
Nasaf – Buxoro
So‘g‘diyona – Andijon
27 Iyun, Shanba
Metallurg – Navbahor
Mash’al – AGMK

7-tur
1 Iyul, Chorshanba 
Lokomotiv – Qizilqum
Andijon – Bunyodkor
Qo‘qon-1912 – Mash’al
2 Iyul, Payshanba
Paxtakor – Surxon
Navbahor – So‘g‘diyona
AGMK – Nasaf
Buxoro – Metallurg

8-tur
6 Iyul, Dushanba
Qizilqum – Andijon
Surxon – Lokomotiv
Nasaf – Metallurg
7 Iyul, Seshanba  
AGMK – Qo‘qon-1912
So‘g‘diyona – Buxoro
Bunyodkor – Navbahor
Mash’al – Paxtakor

9-tur
12 Iyul, yakshanba
Andijon – Surxon
 Metallurg – So‘g‘diyona
13 Iyul, Dushanba
Navbahor – Qizilqum
Paxtakor – AGMK
14 Iyul, Seshanba  
Lokomotiv – Mash’al
Qo‘qon-1912 – Nasaf
Buxoro – Bunyodkor

10-tur
19 Iyul, yakshanba
Surxon – Navbahor
Nasaf – So‘g‘diyona
20 Iyul, Dushanba
AGMK – Lokomotiv
Bunyodkor – Metallurg
Mash’al – Andijon
21 Iyul, Seshanba  
Qo‘qon-1912 – Paxtakor
Qizilqum – Buxoro

11-tur
26 Iyul, yakshanba
So‘g‘diyona – Bunyodkor
Paxtakor – Nasaf
27 Iyul, Dushanba
Navbahor – Mash’al
Lokomotiv – Qo‘qon-1912
Buxoro – Surxon
28 Iyul, Seshanba  
Andijon – AGMK
Metallurg – Qizilqum

12-tur
3 avgust, Dushanba
Paxtakor – Lokomotiv
Qizilqum – So‘g‘diyona
Nasaf – Bunyodkor
4 avgust, Seshanba  
Mash’al – Buxoro
AGMK – Navbahor 
Qo‘qon-1912 – Andijon
Surxon – Metallurg

13-tur
8 avgust, shanba 
Andijon – Paxtakor
Lokomotiv – Nasaf
So‘g‘diyona – Surxon
9 avgust, yakshanba
Buxoro – AGMK
Navbahor – Qo‘qon-1912
Bunyodkor – Qizilqum
Metallurg – Mash’al. 

01.06.2020, 18:25 18 0

Fikringizni bildirishingiz uchun saytdan ro'yhatdan o'tigan yoki profilga kirgan bo'lishigiz kerak
×Yopish